Форма заявки
Марокко: загальна інформація
Цікаві факти
Марокко - це арабська держава, розташована на північно-західному кутку африканського континенту. Ця країна розташована в регіоні Магрибу, у Північній Африці, разом із Тунісом, Лівією, Алжиром, Лівією, Мавританією та Мавританією.
Марокко - це арабська держава, що розташована в північному кутку африканського континенту.
Найбільша субтропічна пустеля у світі, Сахара, вкриває область Магрибу і розширюється на схід до Червоного моря. Марокко дуже близько розташовується до Європи, через що в цій країні спостерігаються «нотки» її впливу.
Якщо подивитися на марокканський прапор, то здається, що він досить простий: зелена п'ятикутна зірка на червоному тлі. Однак кожен колір і символ має своє глибоке значення. П'ять кінців зірки - це п'ять стовпів ісламу, основної релігії в цій державі. Зелений колір зірки уособлює красиві марокканські ліси, мир, надію та радість.
Красний колір має велике історичне значення. Використання червоного прапора сходи до початку нинішньої династії Марокко - династії Алауїтів. Червоний колір уособлює доблесть, силу і мужність марокканського народу. Марокканці дуже пишаються своїм прапором.
Він прикрашає практично всі ресторани, будинки та низку інших будівель. Що ви уявляєте, коли чуєте слово "Африка"? Можливо пустелю Сахара або рівнину Серенгеті? А як щодо гірськолижного курорту? Так. Це може звучати дивно, але в Марокко є гірськолижний курорт, причому найвищий у всій Африці. Гірськолижний курорт розташований у гірській системі Атлас. Ця гірська система височіє на 3200 метрів над рівнем моря.
Вузька 14-кілометрова смуга Гібралтару розділяє Африку та Європу. Стоячи на африканському березі Марокко, можна без зусиль спостерігати за рухом машин у європейській Іспанії. А два іспанські анклави (міста Сеута і Мелілья) розташувалися на території самого королівства. Тож потрапити до Європи за наявності шенгенської візи ви можете, можна сказати, не виїжджаючи з Марокко.
Арганова олія (або рідке золото, як її часто називають) виробляється з насіння арганії колючої виключно в Марокко, але вже набула шанувальників по всьому світу. Сьогодні навіть великі косметичні марки запустили спеціальні лінії з догляду за волоссям і шкірою на основі олії аргани, і така її популярність не дивна.
.За своїми властивостями та навіть технологією виробництва, яка досі не автоматизована, вона є неповторною. Щоб отримати 1 л арганової олії, необхідно переробити близько 50 кг плодів (з приблизно семи дерев).
.
Спочатку зібрані з дерева плоди арганії висушують на сонці, потім їх очищають від волокон, після чого, розбиваючи каменем шкаралупу кісточок плодів, видобувають те насіння арганії, з якого і отримують олію, і з якого і отримують олію;яких і отримують за допомогою механічного преса арганову олію (варто зазначити, що тільки процес отримання ядерець з кісточок плодів арганії вимагає близько 12 годин важкої фізичної праці). Крім косметичної продукції олію арганії додають у їжу.
Перемолота мигдальна паста з додаванням арганової олії в Марокко подається під час чаювань. Медіна - це саме серце арабського міста. Лабіринти вузьких і заплутаних вулиць, мозаїчні фонтани, красиві мечеті, шум і аромати ринків, ремісничі майстерні створюють неповторний колорит середньовічного кварталу. Тут усе виглядає так само, як кілька століть тому, тому Медіна Феса занесена до списку спадщини ЮНЕСКО. Гуляти кварталом, вбирати в себе його унікальну атмосферу і спостерігати за сценками з місцевого життя можна нескінченно. До речі, Медина Феса найбільша у світі: кількість її вуличок становить понад дев'ять тисяч. Хаммам можна знайти в будь-якому районі кожного міста Марокко.
Для марокканців хамам & nbsp;— не & nbsp;просто лазня, а & nbsp;частина культури, місце, де відбуваються ритуальні дії. Місцеві вірять, що тут відбувається не тільки тілесне, а й духовне очищення. Для миття тут, як правило, застосовують м'яку глину або мило, які можна принести з собою або придбати на місці. Для більш гострих відчуттів можна скористатися послугами банщика і, крім простих водних процедур, зробити глиняне обгортання або масаж з аромаоліями.
Торг для марокканця - це особливий спосіб спілкування. Приїжджаючи в цю країну, потрібно пам'ятати, що торгуватися доведеться скрізь, застосовуючи при цьому всю свою вправність і методи переконання. З першого разу це може здатися складним. Але варто хоч раз зменшити ціну, як входиш у смак і починаєш торгуватися вже зі спортивного інтересу.
Приготування чаю і його вживання — теж частина культури Марокко. Зелений чай, цукор і м'ята заливаються окропом і ще трошки тримаються на повільному вогні. Наливають чай теж по-особливому, тримаючи металевий чайник високо над скляною склянкою, щоб цівка була довга, а напій трохи пінився.
Марокканський чай ароматний, смачний, сприяє травленню і рятує від спеки - те, що потрібно в цій північноафриканській країні. У Марокко росте найдорожча деревина. Її виготовляють із туї, що росте тільки в передгір'ях марокканських Атлаських гір.
Це дерево використовується для оздоблення салону одного з найпрестижніших авто — Rolls-Royce. У королівстві Марокко існує кілька заборон: Перша з них - «не можна викидати хліб». У сім'ях, де ведеться господарство, його віддають на корм тваринам.
Інші ж надлишки хлібобулочних виробів можуть виміняти на будь-що, корисне в оселі, наприклад, на засоби для миття посуду. Друга заборона - — «не можна виливати в раковину гарячу воду». Марокканці впевнені, що джини існують насправді, і живуть вони в місцях, де протікає вода. Гаряча вода може потурбувати і розлютити джина, що загрожує великими неприємностями дому.
Тому, якщо є необхідність злити окріп, виливають його в раковину, відкривши паралельно кран із холодною водою. Третя заборона - & laquo;не можна відмовлятися від м'яса& raquo;. Ось уже кому не пощастить у Марокко, так це вегетаріанцям: вони точно образять своєю відмовою господаря. М'ясо і чай відіграють важливу роль у налагодженні стосунків між марокканцем і його гостем. Четверта заборона - — «не можна їсти лівою рукою».
Вона вважається в арабів «нечистою». Їсти потрібно тільки використовуючи праву руку, в основному три пальці: великий, вказівний, середній. П'ята заборона - — «не можна захоплюватися предметами інтер'єру». Зацікавленість гостя чимось у домі господаря сприймається як засіб пристріту.
Тому захоплення обстановкою може закінчитися даруванням усіх предметів, що сподобалися гостю. Марокканці вважають за краще не тримати в домі речей, які б викликали заздрість. Чудова альтернатива нашому прагненню до розкоші та багатства.
Путівник
Марокко стало популярним туристичним напрямком. Тут є все для різноманітного відпочинку - багата природа, чудові пляжі та яскрава самобутня культура, що сформувалася в результаті змішання багатьох народностей.
У кожному місті Марокко існують старовинні квартали, фортеці або палаци. Так у Касабланці можна побачити мечеть Хасана II, у Маррракеші сади Мажорель. Обов'язково варто побувати в старому місті Шефшауена, погуляти алеями садів Менара, пройти вузькими вуличками Медіни Феса. Любителів активного відпочинку і природних красот чекають велична ущелина Тодра і красиві види на водоспад Узуд. Володіють свої чарівністю таємнича пустеля Ерг-Шеббі та Атлаські гори.
Головні визначні пам'ятки Марокко, які радимо подивитися: Університет Аль-Карауїн Сад Мажорель Сади Менара Мечеть Кутубія Палац Бахія Мечеть Хасана II Палац Махкама-дю-Паша Печери Геркулеса Античне місто Стародавня фортеця Медіна Тетуана Фортеця Ес-Суейра Найзначущішими та великими музеями Марокко вважаються: археологічний музей з колекцією експонатів карфагенського і римського періодів; музей етнографії в Тетуані; музей природничих наук; музей пошти; музей Удайя в Рабаті.
Основні свята Марокко: Лютий. Свято квітучого мигдалю в Тафрауті. Березень. Театральний фестиваль у Касабланці; свято бавовни в Бені-Меллалі. Травень. Фестиваль троянд в Ель-Келаа-Мгуні. Червень. Фольклорний фестиваль у палаці Ель-Баді в Марракеші; свято вишні в Сефру; Всесвітній фестиваль духовної музики в Фесі; мусем в Асні, поблизу Марракеша; цукровий мусем у Тан-Тані; фестиваль верблюдів в Асрірі, поблизу Гельміма. Липень. Свято меду в Імуззер-Іда-Утанані; свято води в Мартилі, поблизу Тетуана.
Серпень. Міжнародний фестиваль мистецтв в Асилі; муссем Сетті-Фатма на Уриці, поблизу Марракеша; муссем Сіді Аллаль ель-Хадж у Шефшауені; муссем Мулай Абдессалема, що включає Фантазію, поблизу Ель-Джадіди; фестиваль африканської музики в Тезніті; свято яблук в Імузззер-Кандарі; фестиваль африканської музики в Тізніті; свято яблук в Імузззер-Кандарі.
Вересень. «Фантазія» в Мекнесі — одне з наймасштабніших свят у Марокко; фестиваль традиційних мистецтв у Фесі; муссем Мулай Ідріса II, під час якого ремісники-фасистерії в під час якого ремісники-фассі приносять у жертву святому покровителю міста бика; муссем Сіді Ахмеда або Муси в Агадирі; свято сватання в Імільчилі; муссем Мулай Ідріса I в Мулай-Ідрісі.
Жовтень. Свято фініків в Ерфуді; музичний фестиваль в Ес-Сувейрі. Грудень. Свято олив у Рафсаї, у горах Рифа. Прибережна простора частина піщаних пляжів у Марокко здебільшого - муніципальна, але більшість готелів першої лінії обладнує зони власних пляжів у радіусі 30-50 метрів від океану. Завдяки працівникам пляжних служб і зусиллям місцевої влади, на марокканських пляжах загальний рівень чистоти води за останні два роки піднявся з 63% до 74%.
Найкращим у країні вважається золотистий піщаний пляж Агадіра, що тягнеться узбережжям уздовж усього міста. Для купань також непогано підійде міський пляж Касабланки, хоча він і дещо гірший за пляж в Агадірі. На курортах Марокко є безліч можливостей для активного відпочинку на воді: водні велосипеди, заняття вітрильним спортом, серфінг, риболовля, скутери. На піщаному пляжі Агадіра чудові умови для водних видів спорту, які роблять пляж справжнім раєм для плавців і серфінгістів.
У травні тут проходять змагання з серфінгу та водних лиж. Узбережжя Ес-Сувейра славиться своїми високими хвилями і постійним легким вітром, що є прекрасною умовою для любителів серфінгу і віндсерфінгу. На курорті Марракеш розташовуються чудові гольф-клуби, а також Королівський клуб, де грав сам Вінстон Черчілль.
Послугам відпочивальників також надаються різноманітні види спорту: парасейлінг, рафтинг, стрільба з лука, трекінг, сафарі на джипах, кінний спорт і дельтапланеризм. У міських Мединах розташовується безліч сувенірних крамниць і магазинів, де можна вибрати чудові сувеніри на будь-який смак, а також світильники (з міді, шкіри тощо). д.), вироби з туї, картини, національний одяг, золоті та срібні прикраси, вироби з порцеляни та глини, килими ручної роботи та багато іншого.
У містах Фес, Тітуан, Ес-Сувейра, Марракеш, Сале і Мекнес можна придбати чудові меблі, створені руками місцевих столярів і червонодеревників. З туї роблять прекрасні скриньки і витончені меблі. Рожеві прожилки туї надають особливого шарму виробам. Оригінальний сувенір із Марокко - традиційні східні туфлі з загнутими носами (як у Маленького Мука, наприклад). Їх роблять із м'якої шкіри та прикрашають вишивкою з шовку з золотими та срібними нитками.
.Атлантичне узбережжя Марокко сприятливе для проведення процедур таласотерапії: тут жаркий помірний клімат, насичене йодом повітря з високим вмістом кисню, а також чудові пляжі Атлантики.
Курс таласотерапії можна пройти на цілорічному бальнеологічному курорті Агадіра, який розташовується на узбережжі Атлантичного океану. Тут у місцевих готелях розташовані центри таласотерапії, де в екзотичних умовах арабського сходу всім охочим буде надано широкий вибір медичних послуг. Також центри таласотерапії є при готелях у Касабланці, Марракеші та Ес-Сувейрі. У кожному місті Марокко для всіх відпочивальників надаються великі екскурсійні програми, які детально ознайомлять з історією та визначними пам'ятками курортів.
ОБХІДНІ ЗАХОДИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ, КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ: під час планування подорожі слід мати на увазі, що в низці країн є райони, в'їзд до яких для іноземців обмежений або заборонений. Тому не зайвим буде детально обговорити з туристичною фірмою передбачувані місця відвідування. вагітним жінкам, а також особам, які страждають на хронічні захворювання, настійно рекомендуємо проконсультуватися з лікарем про безпеку майбутньої поїздки. будьте обережні та не залишайте речі без нагляду.
Закидаючи автобус на зупинках, у тому числі під час екскурсій, не залишайте в ньому ручну поклажу, цінні речі та гроші. Відповідальність за збереження ручної поклажі лежить на пасажирі. будьте уважними та пильними під час подорожі, адже туристичні центри в усіх країнах привертають увагу шахраїв і кишенькових злодіїв. Вживайте звичайних заходів безпеки: не носіть гаманці в задніх кишенях штанів, фотоапарати та жіночі сумочки носіть на ремені через плече, перебуваючи в натовпі, тримайте сумки перед собою.
До числа місць підвищеної небезпеки відносяться вокзали, автозаправні станції, ринки. утримуйтеся від приймання їжі та паління в світлий час доби в громадських місцях у період Рамадану. торгуватися заведено практично скрізь, окрім супермаркетів і магазинів з фіксованими цінами. не рекомендується пити воду з-під крана або ту, що пропонують водоноси на вулицях - тільки бутильовану.
У багатьох сучасних готелях вода з-під крана цілком безпечна, але має незвичний для європейського шлунка склад мікроелементів, що може викликати розлад травлення. З метою профілактики слід утриматися від вживання в громадських місцях: некип'яченої води та свіжих соків; свіжих овочевих і фруктових салатів (навіть у п'ятизіркових готелях); фруктів, неочищених перед вживанням; морозива; кондитерських виробів із фруктовою начинкою; харчового льоду; морозива; фруктових виробів з фруктовою начинкою; харчової льоду; а також інших продуктів, що містять фруктову нарізку.
Слід проявляти обережність під час вживання сирих овочів і фруктів та користування дешевими ресторанами і кафе. Бажано чистити зуби, використовуючи воду з фабрично закупорених пляшок. якщо Ви приймаєте ліки, то заздалегідь поцікавтеся, чи можна їх придбати в державі, до якої ви прямуєте.
У деяких країнах необхідні Вам ліки можуть продаватися тільки за рецептом, для отримання якого (наприклад, на снодійне або заспокійливе) необхідно відвідати лікаря. Рекомендується порадитися з лікарем про доцільність такої поїздки за станом здоров'я. користуйтеся кремом проти засмаги (навіть у хмарну погоду), а також сонцезахисними окулярами та захисним легким одягом. Уникайте надмірно довгого перебування на сонці.
Небезпечних комах небагато, а тих, що літають, і ще менше. Слід побоюватися тільки скорпіонів і павуків у пустельних районах. практично все населення Марокко - мусульмани-суніти, необхідно шанобливо ставитися до ісламських традицій. Зокрема, жінкам, особливо за межами туристичних комплексів, рекомендується одягатися скромно. Тим, хто прибув у складі туристичної групи, доцільно утримуватися від самостійних поїздок країною (особливо в пустелю Сахара), слід дотримуватися встановленого графіка екскурсій у супроводі гіда.
ЗАБОРОНЕНО: ображати національну, релігійну та особисту гідність усіх осіб, які проживають у Марокко, будь-якою формою поведінки - дією, словами, словами тощо. У період свята Рамадан місцевим жителям забороняється вживання їжі, напоїв, а також паління в громадських місцях; заборона стосується також жувальної гумки. висловлювати, публікувати, поширювати, а також ввозити до Марокко будь-які матеріали, що ганьблять існуючий у країні устрій, її вище керівництво або спрямовані проти основ Ісламу та осіб, які його сповідують, а також друковане кіно, відео- та ін. матеріали порнографічного змісту. матеріали порнографічного змісту. з'являтися в нетверезому стані поза спеціально відведеними для цього місцями (барами, ресторанами тощо). фотографувати будівлі державних установ Марокко, жінок мусульманського віросповідання без відповідного на це дозволу. фотографувати військових і поліціянтів. сваритися в присутності мусульман. з'являтися в повністю оголеному вигляді на пляжі незалежно від часу доби.
.