Форма заявки
М'янма: загальна інформація
Цікаві факти
Головна цінність цієї казкової М'янми є її народ, хранитель стародавніх традицій, легенд і звичаїв, гостинний і відкритий, гарний і привітний, який володіє художніми обдаруваннями.
М'янму називають - «Золота Земля». Тому що золотом горять незліченні пагоди, храми, статуї Будди, золотом і дорогоцінним камінням багаті надра, золотисті поля соняшнику на гірських терасах змінюють поля рису в долинах.
У країні зберігається військовий режим, тому пересування по ній досить обмежене. Іноземцям у деякі місця можна потрапити тільки в супроводі представника національної турфірми.
Рівень злочинності в М'янмі низький. У великих туристичних центрах вкрай рідко, але можливі кишенькові крадіжки. Тому потрібно бути уважним у місцях великого скупчення людей, а цінні речі та документи краще залишати в сейфі готелю.
За частиною території М'янми (кордон із північчю Таїланду і Лаосу) закріпилася слава одного з провідних постачальників опіуму і героїну. Але уряд бореться з цим явищем: за розповсюдження та вживання наркотиків світить мінімум 20 років в'язниці.
.Перед поїздкою рекомендується зробити вакцинацію проти малярії, тифу, гепатиту, правця. Не можна вживати не бутильовану воду. Овочі та фрукти необхідно ретельно мити. Молоко не пастеризується, тому пити його не варто.
Туристам потрібно захопити з собою антимоскітні засоби, сонцезахисний крем, необхідні медикаменти.
Багато місцевих жителів у курортних зонах знають англійську мову. Пересування країною обмежене. Для іноземців існує спеціальна карта, де зазначено райони та міста, у які в'їзд заборонено. Низку місць можна відвідати тільки під наглядом національної турфірми та на певному виді транспорту.
Злочинність у країні вкрай низька, поліція жорстко присікає будь-які спроби зайнятися жебрацтвом або спекуляцією. Крадіжки та кишенькові крадіжки також рідкісні, але останнім часом показники за цими видами злочинів повільно, але вірно, зростають. У магазинах і на ринках М'янми можна знайти безліч сувенірів і подарунків: розкид цін і якості дуже великий.
Є вироби з мушель (аж до люстр і фіранок), сонячні парасольки, фігурки, скульптури і картини з тикового дерева, національний одяг, листівки, дерев'яні чайники і чашки, чотки. Солідніші сувеніри - золоті прикраси, в тому числі з аметистами, сапфірами і рубінами. Щоправда, для таких серйозних покупок треба вміти розбиратися в камінні —щоб дійсно заощадити і не помилитися в якості.
Всі покупки ювелірних виробів і дорогоцінного каміння повинні здійснюватися в магазинах, що видають на підтвердження покупки державні сертифікати. Сертифікати необхідно пред'являти на митниці під час виїзду з країни. Крім того, у М'янмі можна придбати дрібнички з лаку, шовк, декоративні лялечки, вироби з каменю та дерева.
У М'янмі не можна фотографувати військові об'єкти і людей у військовій формі: за це можуть відібрати техніку і плівки, а також вислати з країни без пояснення причин. Про те, що саме не можна фотографувати, має повідомляти гід.
При вході на територію буддійських храмів потрібно знімати не тільки взуття, а й часто шкарпетки. Вхід до більшості визначних пам'яток і музеїв країни платний. При вході в храмовий комплекс, щоб не платити окремо за кожен храм, можна придбати абонемент на відвідування всієї території.
Вживання та продаж наркотиків карається смертною карою
Путівник
Найцікавіші пам'ятки М'янми: храми Багана (Пагана), озеро Інле, пагода Кутодо Пайя, печери Піндайя, тиковий міст в Амарапурі, пагорб в Мандалаї, храм Шведагон в Янгоні, село Моньва, руїни Індейн, Золотий камінь, Гора Поупа.
Одно з найпопулярніших місць у М'янмі — озеро Інле. Озеро є центом життя 17 селищ. Воно знамените своїми плавучими ринками, будинками на високих палях і рибалками, які спритно тримають весло однією ногою, щоб залишити руки вільними для лову риби. Місцеві жителі будують свої будинки і ведуть господарство прямо на воді, розбиваючи штучні плантації на гладі озера.
Раз на п'ять днів можна застати плавучий ринок — безліч човнів шикуються разом, пропонуючи різні товари.
.Вересень-жовтень по праву вважається найкращим часом для відвідування Інле. У цей час починається фестиваль, і все озеро заповнюється човнами, що світяться яскравими вогнями. Крім цього, на ніч можна залишитися в плавучому готелі (двомісний номер від 80 $), щоб застати вражаючий світанок на озері.
.Золотий камінь, або пагода Чайттійо Золотий камінь - священна пам'ятка М'янми. Він розташований на горі Чайттійо. Дорога від Янгона, вкрита купинами та ямами, зовсім нелегка, але незвичайний вигляд пам'ятника окупає всі страждання. Ця буддистська святиня являє собою величезний валун на краю прірви, вкритий сусальним золотом, на вершині якого знаходиться сама пагода заввишки 5 метрів.
.За переказами вже дві з половиною тисячі років ні люди, ні стихії не можуть скинути цей камінь з гори, оскільки утримує його волосся Будди всередині пагоди. І лише жінка зможе це зробити. Тому особам жіночої статі заборонено торкатися золотого каменю і підходити до нього ближче, ніж на 10 метрів.
.Печери Піндайя Головне місце паломників у горах, куди тягнуться криті сходи, відкриваючи вид на парк із безліччю пагод. Печери знамениті тим, що всередині зібрано понад 8000 статуй Будди, і з кожним роком їх стає більше. Вервечка ходів, що ведуть у різні частини підземного лабіринту, відкриває нові вівтарі або природні красоти, як-от печерні озера чи сталактити. Але, слід пам'ятати, що деякі зали призначені для медитацій, і вхід туди заборонений.
Мьяу-У стародавнє місто в державі Аракан, зараз у національному окрузі (штаті) Аракан у Бірмі. Місто заснував король Мінсомон у 1431 році як столицю для Араканського царства, що об'єдналося. У середині XVI століття населення міста сягало 120,000 осіб.
У М'яу-У приїжджали купці з Португалії, Голландії, Аравії, Персії та Індії. У період свого розквіту М'яу-У контролював половину Бангладешу, територію сучасного штату Аракан і західну частину Нижньої Бірми. Царі М'яу-У карбували монети араканською, куфійською та бенгалі. До цього часу збереглося безліч храмів і пагод.
Найбільш знамениті храм Шиттаун (Храм 80,000 статуй або Храм Перемоги, його побудував король Разагрі в 1535 році), храм Дукхантейн (Храм ординації) і храм Коутаун (храм 90,000 статуй). Хехо розташовується в горах і належить штату Шан. Штат багато сотень років є автономією у складі М'янми (раніше Бірми).
Тут розташовано безліч монастирів і релігійних споруд, а люди живуть зовсім за іншими законами. Місто розташоване на водах о. Інле. Інле. Основна їжа жителів - риба та овочі. Дивовижний метод вирощування овочів. Тут вони ростуть на плавучих городах.
Місто на воді зовсім не схоже на забуте богом село. Тут є не тільки ринки, майстерні та магазини, але й храми, багатоповерхові будинки. Дуже незвичайний монастир Нга Пхе Кьяунг або «Монастир стрибаючих кішок». Сюди люди приїжджають не тільки помолитися, а й подивитися на дресированих ченцями тварин
.. Свого часу саме кішки врятували монастир від занепаду і привернули величезну кількість туристів, на пожертви яких живуть самі та годують ченців.
Своєчасно саме кішки врятували монастир від занепаду та привернули величезну кількість туристів.